Pralnia samoobsługowa

Szukając dobrego pomysłu na biznes, warto wziąć pod uwagę otwarcie pralni samoobsługowej. Ten rodzaj pralniczego biznesu dopiero raczkuje na naszym rynku w przeciwieństwie na przykład do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, czy państw tak zwanej starej Unii, gdzie tego typu usługi są bardzo popularne. Zwłaszcza dotyczy to USA, gdzie pralnie samoobsługowe są nieomal na każdym rogu, no ale tam tradycja prania w takich pralniach jest bardzo długa, praktycznie odkąd nastały pralki automatyczne, to i pralnie samoobsługowe też  i ludzie po prostu nauczyli się nosić swoje ubrania do pralni i przy okazji spotkać się z sąsiadami, wypić kawę, jednym słowem miło spędzić czas. W naszym kraju takich tradycji nie ma, na domiar złego prawie w każdym domu jest pralka automatyczna, więc wydaje  się, że proces przyzwyczajania do nowych obyczajów może trochę potrwać. Na razie pralnie samoobsługowe działają i to z powodzeniem w kilku większych miastach ( Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław i Poznań ).

Trzeba jednak podkreślić, że praktyczny brak konkurencji na rynku, stanowi bardzo duży plus, bo znacznie zmniejsza ryzyko przedsięwzięcia.W branży pralniczej, wybór lokalizacji zawsze jest niezwykle ważny, ale  w przypadku pralni samoobsługowej, może być czynnikiem przesadzającym o sukcesie lub porażce. Najlepsze lokalizacje dla pralni samoobsługowej, to takie w pobliżu których mieszkają młodzi ludzie, którzy wynajmują wspólnie mieszkania- w takich mieszkaniach nagminnie są trudności z praniem i suszeniem. Doskonała lokalizacja to również  miasteczka studenckie.

Nie wszyscy studenci mają możliwość  wożenia co tydzień  prania do rodzinnego domu, pralek w akademikach jest jak na lekarstwo, na dodatek są często popsute. Pralnia samoobsługowa w takim miejscu może okazać się strzałem w biznesową dziesiątkę, zwłaszcza jeśli ceny za usługi nie będą  zbyt wygórowane. Wypranie i wysuszenie  ubrań  w profesjonalnej  pralnicy dysponującej szeroką gamą programów i z zapewnieniem doskonałych środków piorących i na dodatek  pożyteczne spędzenie czasu podczas tej usługi ( internet, kawa, tv ),  to oferta, która  po prostu musi się sprawdzić w takim środowisku.